Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /home/users/xevent/public_html/magazynwiniarski2023.pl/wp-content/themes/fox/fox.template#template on line 43

Serce lubuskiego winiarstwa bije w Zaborze

Gdzie bije serce polskiego winiarstwa? Z pewnością tam, gdzie bije serce polskiego winiarza. W ostatnich latach obserwujemy intensywny rozwój stowarzyszeń winiarskich w całej Polsce. Dowodzi to jak dużym zainteresowaniem cieszy się chęć współpracy winiarzy, podnoszenia poziomu wiedzy i wymiany doświadczeń.

Trzeci numer Magazynu Winiarskiego nawiązuje do XIII Konwentu Polskich Winiarzy. To najstarsze, cykliczne wydarzenie jest okazją do podzielenia się doświadczeniem i pochwalenia się swoim winem. Jest to też okazja do poznania bliżej jednego ze stowarzyszeń winiarskich: Stowarzyszenia Winnice Dolnośląskie. Skorzystajmy z możliwości jakie daje Konwent Polskich Winiarzy.

ENOTURYSTYKA
Poznajemy winne Morawy i Słowenię. W 2018 r. swoje dziesięciolecie obchodzi Lubuski Szlak Wina i Miodu.

PRAWO
Kontynuacja poradnika eksperta Radosława Fronia na temat rejestracji winnicy. W tym numerze poznamy procedurę związaną z SANEPIDem.

TEMAT NUMERU
Gdzie bije serce lubuskiego winiarstwa? Chyba każdy zielonogórzanin odpowie, że w Zaborze. W artykule przygotowanym przez Lubuskie Centrum Winiarstwa dowiemy się jaka była geneza powstania, w jakich obszarach działa i promuje winiarstwo Lubuskie Centrum Winiarstwa.

WINNICA
Seria specjalistycznych artykułów, przygotowanych przez ekspertów: jak nauczyć się rozpoznawać winorośl, dlaczego warto wybierać wysokiej jakości druty do winnicy, jak chronić przed szkodnikami winorośl, jakie występują choroby korzeni i pędów, a także jak zbudować profesjonalną piwniczkę w 5 dni.

LUDZIE
Do Winnicy Jakubów na rowerach
Winnica Modła czyli wina Tomasza Stola

WINIARNIA
Nowoczesne przetwarzanie winogron

LABORATORIUM
Słodki wybór i areometryczny pomiar zawartości cukru

WYDARZENIA
Dolnośląski czerwcowy “maraton” winiarski: III konferencja naukowa i XIII Konwent Polskich Winiarzy
X Ogólnopolski Konkurs Wina w Zielonej Górze

REGIONY WINIARSKIE
Stowarzyszenie Winnice Dolnośląskie

Poprzedni wpis

Zielonogórskie Winobranie 2018 – wina winobraniowe i rekomendowane

Następny wpis

Smaki Porto