Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /home/users/xevent/public_html/magazynwiniarski2023.pl/wp-content/themes/fox/fox.template#template on line 43

Koleją winne klimaty

Zapraszamy w wyjątkową enoturystyczną podróż. Pierwszy i jedyny w Polsce winny pociąg wyruszy 25 sierpnia z Krakowa bezpośrednio na jedną z największych imprez winiarskich w kraju czyli na Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle. Nie ma potrzeby szukać noclegów na miejscu, koniec z negocjacjami kto jest kierowcą a kto degustującym. Wieczorem, po intensywnym i pełnym wrażeń dniu, ten sam pociąg odwiezie turystów bezpiecznie do domu.

Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle to impreza, która rekomenduje się sama. Od lat przyciąga liczne rzesze miłośników wina i pasjonatów winiarstwa. Impreza odbywa się na rynku. Na odwiedzających czeka w schludnych, drewnianych domkach kilkudziesięciu wystawców, głównie winnice polskie, ale są też zagraniczne i importerzy. Najwytrwalsi mogą podczas święta zdegustować nawet kilkaset rodzajów win. Są też dystrybutorzy sprzętu i akcesoriów. Jednocześnie odbywa się jarmark produktów tradycyjnych i regionalnych, w tym stoiska gastronomiczne. Na scenie w ciągu całego weekendu nie cichnie muzyka.

Dni Wina w Jaśle to także imprezy towarzyszące: ciekawe warsztaty i degustacje prowadzone przez uznanych sommelierów i zaproszonych gości, możliwość zwiedzania winnic podczas dnia otwartego, wystawy tematyczne, konkursy dla wystawców i publiczności oraz ogłoszenie wyników konkursu polskich win organizowanego przez Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy i Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Pełny program wydarzeń dostępny jest na stronie dniwina.pl

Winny pociąg wyrusza w pierwszy dzień święta, w sobotę 25 sierpnia.
Wyjazd z Krakowa o 07:11 rano, powrót o 23:57.

Po drodze na enoturystów czeka mnóstwo atrakcji np. pobyt w kabinie maszynisty, zwiedzanie okolicznościowej wystawy na dworcu w Jaśle, poczęstunek, a każdy uczestnik obdarowany zostanie pamiątkowymi gadżetami.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy, w przypadku zbyt małej liczby zainteresowanych.

Organizatorem wydarzenia jest Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy “Vinum pro cultura”, partnerami Miasto Jasło, Koleje Małopolskie i Winnicomania.

Poprzedni wpis

XIII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle

Następny wpis

Vitis Music Sfera Festival 2018