Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /home/users/xevent/public_html/magazynwiniarski2023.pl/wp-content/themes/fox/fox.template#template on line 43

Vitis Music Sfera Festival 2018

Vitis Music Sfera Festival to druga edycja wyjątkowego tygodniowego wydarzenia muzycznego, jedynego w Polsce festiwalu, który odbywa się na szczycie winnicy w Janowicach koło Tarnowa. Ideą przedsięwzięcia jest prezentowanie i łączenie różnych gatunków muzyki – od klasycznej poprzez jazzową do folku. Głównym celem festiwalu jest wzbogacenie oferty artystycznej regionu poprzez zapraszanie wybitnie uzdolnionych artystów, reprezentujących różne gatunki muzyki, jak również zapewnienie widzom dostępu do najwyższej jakości wydarzeń kulturalnych.

Podczas II edycji odbędzie się 7 koncertów, w których weźmie udział 27 artystów w wykonaniach solistycznych, kameralnych oraz jako orkiestra smyczkowa, która powstała podczas pierwszej edycji wydarzenia, jako nawiązanie do międzynarodowych tradycji najlepszych festiwali na świecie.

12 sierpnia – Koncert pt, „Tu Janowice, rocznik 2018”
Festiwal zainauguruje marimbistka Magdalena Kordylasińska oraz Festiwalowa Orkiestra Kameralna; zabrzmi Mozart, Séjourné i Czajkowski.

13 sierpnia – Koncert pt. „Klasycznie w winnicy”
Koncert klasycznego kwartetu smyczkowego Amelior Quartet, który wykona utwory Haydna i Mendelssohna.

14 sierpnia – Koncert pt. „Niewinne improwizacje”
Jazzowy zespół Mateusz Pałka Trio wykona utwory z autorskiego repertuaru, który jest inspirowany folkiem europejskim, jazzem oraz muzyką klasyczną.

15 sierpnia – Koncert pt. „Kontrast barw i aromatów”
Recital akordeonisty Pawła Kusiona z towarzyszeniem saksofonisty Michała Króla i kontrabasisty Mateusza Dobosza to wieczór dla miłośników zarówno klasyki, jak i jazzu.

16 sierpnia – Koncert pt. „Jazzowa fermentacja”
Bartosz Dworak Quartet wykona autorską muzykę, która wyrasta z jazzu maintreamowego, ale przeradza się w osobliwy modern-jazzowy wytwór, z subtelną nutką polskiego folkloru.

17 sierpnia – Koncert pt. „Wieczór muzyki wytrawnej”
Aleksandra Świgut – pianistka wykona solowy recital, składający się z utworów Paderewskiego i Chopina.

18 sierpnia – „Folkowe winogranie”
Zespół Etnos Ensemble wykona utwory klasyczno-jazzowe oparte na znanych melodiach europejskiego folku w swoich autorskich aranżacjach.

Szczegóły oraz bilety dostępne na stronie www.festival.vitismusicsfera.pl

Poprzedni wpis

Koleją winne klimaty

Następny wpis

Dni otwarte Małopolskiego Szlaku Winnego